Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
środa 21 lutego 2018 | imieniny obchodzi: Eleonora, Feliks, Kiejstus
INFORMACJE OGÓLNE
SAMORZĄD TERYTORIALNY
GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI
KONKURSY, RANKINGI 2006 - 2010
GOSPODARKA
GOSPODARKA ODPADAMI
ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE
KULTURA
EDUKACJA
SPORT
MIEJSKI KLUB SPORTOWY " SPÓJNIA"
HISTORIA MIEJSCOWOŚCI
TURYSTYKA
ROZWÓJ SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO
DNI OŚNA
OŚNO LUBUSKIE - WIDZIANE Z LOTU PTAKA
LINKI DO STRON INNYCH URZĘDÓW I INSTYTUCJI ZWIĄZANYCH Z REGIONEM
PKS, PKP
  Ogłoszenia drobne
czytaj »
Katalog firm
i stowarzyszeń
Tutaj na pewno znajdziesz firmę lub stowarzyszenia które działają w obrębie naszego miasta.
Wejdź sprawdź.


Zapraszamy
 
Pogoda w Ośnie Lubuskim
 

 
  
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy
  

I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy – 1997

      13 lipca odbył się turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy 1997. W turnieju tym organizowanym wespół z Gorzowskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej udział wzięło 8 drużyn:
Spójnia Ośno, Smogórzanka Smogóry, huragan Drogomin. Zieloni Lubiechnia, Ilanka Rzepin, Kosmos Rudnica, Warta Kołczyn oraz Polonia II Słubice.
       Turniej te zbiegł się z dwudniową naradą szkoleniową kadry sędziowskiej OZPN. Ośno miało więc okazję gościć wszystkich arbitrów i obserwatorów naszego regionu w tym sędziów II ligi Mirosława Jankowskiego Wincentego Tolnsa. Ogromnym zaszczytem było również gościć członków kierownictwa GZPN, panów Prezesa Marka Pośpiesznego oraz W-ce Prezesów Aleksandra Żubińskiego i Jerzego Leśniewskiego
Podczas turnieju pogoda dopisała wspaniale z czego mniej zadowoleni byli piłkarze gdyż gra w pełnym słońcu nie należy do najłatwiejszych. Przez ponad 7 godzin zmagania piłkarzy bacznie obserwowała spora grupa kibiców. która przybyła z wszystkich stron województwa aby dopingować swoje zespoły. Dobra organizacja i sprawne przeprowadzenie które było zasługą organizatorów, sprawiły, że na stadionie wytworzył się klimat prawdziwej sportowej rywalizacji, a kibice mogli oglądać prawdziwe sportowe spektakle w wykonaniu dobrych drużyn piłkarskich.
Po wielu zmaganiach przyszedł czas na finał. O brąz walczyły drużyna gospodarzy - Spójnia Ośno i Huragan Drogomin. Po wyrównanym meczu przyszedł czas na rzuty karne i to one rozstrzygnęły kto miał zostać lepszym, tym zaś okazała się Spójnia Ośno, która dostarczyła swoim kibicom sporą dawkę emocji. Następnie przyszła kolej na walkę o główne trofeum czyli Puchar Łęczy. Do meczu stanęło dwóch faworytów Polonia II Słubice -  Ilanka Rzepin, która pokonała przeciwnika 2:1 stając się tym samym pierwszym zwycięzcą turnieju Łęcza 97. Reasumując kolejne miejsca zajęły drużyny:
1.Ilanka Rzepin
2. Polonia II Słubice
3. Spójnia Ośno
4. Huragan Drogomin
5. Zieloni Lubiechnia
6. Warta Kołczyn
7. Kosmos Rudnica
8. Smogórzanka Smogóry.

Należy też wspomnieć, że wybrano również króla strzelców którym okazał się słynny „egzekutor” ze Spójni Ośno - Mariusz Karbowiak z dorobkiem 9 goli.
Na koniec serdeczne gorące podziękowania w imieniu organizatorów składa się  na ręce osób i instytucji, które hojnie wsparły turniej, tym samym potwierdzając, że są jeszcze ludzie na których sport mógł zawsze liczyć.

II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy – 1998

Sędziowski jubileusz
Podczas niedzielnego pojedynku piłkarskiego o mistrzostwo gorzowskiej klasy okręgowej pomiędzy Spójnią Ośno Lubuskie a Wodą Rzecko, niecodzienny jubileusz obchodził występujący w nim w roli głównego arbitra Zenon Gera z Nowin Wielkich. Był to bowiem 750 mecz w jego sędziowskiej karierze!
Docenili to także organizatorzy honorując go z tej okazji okazji pamiątkowym pucharem. Po meczu wręczył go p. Zenkowi burmistrz Ośna Lubuskiego Edmund Pilimon, pełniący równocześnie funkcję prezesa tamtejszej Spójni. Mimo poniesionej porażki 1:4, o pracy arbitra pochlebnie wypowiadali się też przedstawiciele Wody.
Dodajmy, że sędziowska kariera Z. Gery zaczęła się w l988 roku , a więc 10 lal temu. Wcześniej był on piłkarzem KS Nowiny Wielkie, aktualnie zaś jest także piłkarskim działaczem -przewodniczącym delegatury GOZPN w Gorzowie oraz etatowym sekretarzem biura GOZPN. Życzymy panu Zenkowi doczekania na boisku jubileuszowego, tysięcznego meczu!
POLONIA Z PUCHAREM
OŚNO LUBUSKIE. Na miejscowym obiekcie MOSiR rozegrano turniej piłkarski seniorów o puchar ufundowany przez burmistrza miasta i gminy. W imprezie, noszącej nazwę II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy - 98”, wystąpiło sześć drużyn.
Zawody wygrała Polonia II Słubice. Po turnieju przyznano nagrody indywidualne. Najwszechstronniejszym zawodnikiem uznano Romana Sobczyka ze Stali Sulęcin, najskuteczniejszym piłkarzem został Leonard Pietrow z Polonii II (zdobywca 4 goli), a najlepszym bramkarzem wybrano Jacka Garnica z „ Huraganu Drogomin.
GRUPA A
Spójnia Ośno Lubuskie — Huragan Drogomin 0:0, Stal Sulęcin — Huragan 0:1, Spójnia — Stal 0:3.
1. Huragan 4     1-0
2. Stal        3      3-1
3. Spójnia  1      0-3
GRUPA B
KS Nowiny Wielkie —Ilanka
Rzepin 0:1, Polonia II Słubice
Ilanka 0:0, Polonia II — Nowiny
Wielkie 5:0.
1. Polonia II     4    5-0
2. Ilanka           4    1-0
3. Nowiny Wielkie 0  0-6
MECZE FINAŁOWE
O 5. miejsce: Nowiny Wielkie
— Spójnia 2:1; o 3. miejsce: Ilanka
— Stal 4:0; FINAŁ: Polonia II .- Huragan 2:0.

 Dwa mecze rozegrali Czarni-Browar Witnica (klasa MR). W środę pokonali na swoim boisku Mieszka Mieszkowice 3:2 (2:0), przy czym bramki dla nich zdobyli: Adam Stańczak, Ryszard Serczyk i Błażej Szmek. W sobotę natomiast witniczanie gościli w Ośnie Lubuskim, gdzie pokonali grającą w klasie okręgowej miejscową Spójnię 4:0 (2:0). Bramki dla Czarnych-Browar zdobyli: Jarosław Jagodziński 2, B. Szmek i Arkadiusz Kończak.

Turniej Piłkarski Piłki Nożnej o Puchar Łęczy - 1999


Toroma zgarnęła wszystko . W niedzielę na stadionie miejskim w Ośnie Lubuskim odbył się III Turniej Piłkarski o Puchar Łęczy - 99”, inaugurujący zarazem VI edycję „Dni Ośna”. Do udziału w turnieju zostały zaproszone z ościennych gmin, j. Stal Sulęcin, Polonia II Słubice, Ilanka Rzepin, Zorza Kowalów, Toroma Torzym i miejscowa Spójnia Ośno.
Drużyny rywalizowały w II grupach.
W grupie I rywalizowały drużyny: Ilanka Rzepin, Polonia II Słubice, Stal Sulęcin.
Natomiast w grupie II znalazły się następujące drużyny: Toroma Torzym, Zorza Kowalów, Spójnia Ośno.
Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym 2 x 20 minut. Większość meczy była bardzo zacięta, a po główne trofeum - które wręczył burmistrz miasta i gminy Edmund Pilimon - sięgnęła Toroma Torzym, uhonorowana także nagrodami indywidualnymi.
Zespoły, które zajęły w swoich grupach III miejsce rywalizowały o piątą lokatę w Turnieju, drużyny które w swoich grupach zajęły II pozycję rywalizowały o trzecią lokatę w Turnieju, natomiast drużyny które ze swych grup wyszły na I miejscach rywalizowały bezpośrednio o I miejsce w Turnieju o Puchar Łeczy – 99.
W meczu o V miejsce miały się spotkać drużyny Polonii Słubice i Zorzy Kowalów, jednak mecz nie odbył się z powodu poddania się drużyny Zorzy Kowalów (3 : 0 dla Polonii Słubice).
Mecz o III miejsce odbył się przy udziale drużyn Stali Sulęcin oraz Spójni Ośno. Po bardzo dobrym widowisku ostatecznie wygrała Spójnia 2:1.
W meczu o I miejsce spotkały się drużyny Ilanki Rzepin i Toromy Torzym. Po niezwykle zaciętej grze Toroma Torzym pokonała Ilankę Rzepin 2: 1 zapewniając sobie I miejsce w Turnieju Puchar Łęczy 99”.
Wyniki:
Grupa 1: - Stal Sulęcin - Polonia II Słubice 1:0, Ilanka Rzepin - Stal 1:0, Ilanka - Polonia II 2:1. Kolejność: 1. Ilanka - 6 pkt. (bramki 3:1), 2. Stal - 3 pkt. (1:1), 3. Polonia II - 0 pkt. (1:3).
Grupa II: - Toroma - Zorza Kowalów 1:1, Zorza - Spójnia Ośno Lubuskie 1:3, Spójnia - Toroma 0:3. Kolejność: 1. Toroma - 4 pkt. (4:1), 2. Spójnia - 3 pkt. (3:4), 3. Zorza - 1 pkt. (2:4).
Mecze finałowe: o V miejsce - Polonia II - Zorza 3:0 (vo); o III miejsce - Spójnia - Stal 2:1; o I miejsce - Toroma - Ilanka 2:1.
Za najlepszego bramkarza turnieju uznano jednogłośnie Jerzego Łysakowskiego, zaś po koronę „króla strzelców” sięgnął Jarosław Bumbul (obydwaj z Toromy) - autor trzech goli.
Cały Turniej odbywał się przy upalnej pogodzie na 2 płytach boiska stadionu miejskiego w Ośnie Lubuskim.
Według oceny zawodników turniej został przygotowany na wysokim poziomie, a przyjezdni goście byli zachwyceni bardzo dobrym przygotowaniem boisk. Całości towarzyszyła doskonała atmosfera zgotowana przez kibiców miejscowej Spójni Ośno.

IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy 2000

Ten turniej zakończył się tryumfem Ilanki Rzepin przed Polonią II Słubice oraz Stalą Sulęcin.

V Turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy 2001

Ten turniej  wygrała drużyna  Polonii II Słubice przed Stalą Sulęcin.

VI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy 2002

Rok 2002 przyniósł Spójni pierwszy raz zwycięstwo w historii tego prestiżowego turnieju. Do turnieju stanęło osiem drużyn:
Spójnia Ośno, Spójnia II Smogóry, Ilanka Rzepin, Polonia Słubice, Odra Górzyca, Stal Sulęcin, Czarni – Browar Witnica, Sport- Ring Solingen Hochscheid 1880 c.V.(Niemcy).

Wyniki:
Grupa I:
Spójnia – Sport Ring 4:0 (3:0) bramki : Karbowiak – 2; Tabaka i Żłobiński;
Ilanka – Odra 2:0 (1:0) bramki Juncewicz, Zabierowski;

Grupa II:
Czarni – Browar – Stal 1:1 (1:1) rzuty karne 3:4;
Polonia – Spójnia II 3:0(1:0) bramki T.Chojnacki, P.Kochan, P. Mielnik

Mecze półfinałowe:
Grupa B:
Odra – Sport- Ring 5:2(1:1) bramki Rudy 2, Trzebiński 2 i Olechno;
Grupa A:
Spójnia- Ilanka 0:0 rzuty karne 5:4
Stal  Polania 1:1 (0:0) rzuty karne 3:2

Mecze finałowe:
O miejsce 5-6
Czarni –Browar – Odra 6:2 (3:1)  bramki dla Odry – Sokołowski i Raźny

O miejsce 3-4
Polonia -  Ilanka 6:0 (4:0),  strzelcy bramek T.Chojnacki, P.Kochan i samobójcza

O miejsce 1-2
Spójnia – Stal 4:0 (2:0), strzelcy bramek: Kontek, Żłobiński, Karbowiak, Ludwiczak

Beniaminek wprost zdeklasował rywala zza miedzy. Po zakończeniu turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, a zespoły z trzech pierwszych miejsc również nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego. Turniej ten najmilej wspominać będą : Mariusz Karbowiak i Sławomir Niziałek. Pierwszy z nich rozegrałw barwach Spójni 550 meczów , drugi zaś 600. Obaj otrzymali z rąk burmistrza i prezesa w jednej osobie dyplomy uznania.


Końcowa klasyfikacja zamknęła się następująco:
1. Spójnia Ośno,
2. Stal Sulęcin,
3. Polonia Słubice,
4. Ilanka Rzepin,
5. Czarni – Browar Witnica,
6. Odra Górzyca,
7. Sport- Ring Solingen Hochscheid 1880 c.V.(Niemcy),
8. Spójnia II Smogóry

VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy 2003

FOTOGALERIA

Trzy drużyny rywalizowały w tym roku w Ośnie Lubuskim w siódmym Turnieju Piłki Nożnej O Puchar Łęczy - 2003. Z udziału w imprezie W ostatniej chwili wycofał się Dąb Dębno. Wyniki: GKP Gorzów Wlkp. (klasa okręgowa) — Spójnia Ośno Lubuskie (IV liga) 1:0 (1:0). Mielnik; GKP — Pogoń Barlinek (IV liga) 2:2 (1:0). Drozdowicz Jonasz — Grabias i Skórczyński; Spójnia - Pogoń 0:4 (0:1). Krawczyk 2, Milewicz i Niedźwiedź.
Końcowa kolejność: 1. Pogoń, 2. GKP, 3. Spójnia.
Nagrodę dla najskuteczniejszego strzelca otrzymał Bogdan Krawczyk —2 gole, zaś dla najlepszego bramkarza — Tomasz Jeż (GKP).

VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy 2004

GKP zwycięski

Cztery seniorskie, czwartoligowe drużyny piłkarskie zmierzyły się w tym turnieju w Ośnie Lubuskim w ósmej edycji turnieju o Puchar Łęczy.
Zespoły walczyły na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym” — dwa razy po25 minut. Wyniki i końcowa tabela:
GKP Gorzów Wlkp. - Pogoń Barlinek 1:0, GKP — Polonia Intermarche Słubice 1:0, GKP
— Spójnia Ośno Lubuskie 4:0, Spójnia — Polonia Intermarche 0:0, w rzutach karnych 6:5, Spójnia — Pogoń 4:0, Polonia Intermarche — Pogoń 4:2.
Indywidualne wyróżnienia otrzymało dwóch zawodników GKP — najlepszy bramkarz turnieju Jacek Gireń i „król strzelców” Piotr Jonas (2 gole).
1. GKP                           3                   9                         6:0
2. Spójnia                       3                   6                         4:4
3. Polonia Intemarche    3                   3                         4:3
4. Pogoń                         3                   0                         2:9

IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Łęczy 2005

Górą trzecioligowcy

Chrobry Głogów zwyciężył w sobotnim turnieju o Puchar Łęczy rozegranym w Ośnie Lub. Druga była miejscowa Spójnia, a trzecia Polonia Intermarche Słubice.
Zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”, 2x30 min.
 Wyniki: Spójnia — Polonia Intermarche 0:0, karne 6:5;
 Polonia Intermarche — Chrobry 0:1 (0:0). Bramka: Krzysztof Rośmiarek; Spójnia - Chrobry
0:1 (0:0). Bramka: Radosław Druciak. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Sebastian Żłobiński ze Spójni, a dla najlepszego bramkarza –Rafała Golba z Chrobrego. 
Poziom meczów był jeszcze wakacyjny, bo drużyny dopiero rozpoczęły przygotowania do sezonu. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek Spójni z Chrobrym, rozgrywany w szybkim tempie i obfitujący w sporo ciekawych akcji. Swym zawodnikom baczniej przyglądał się także prezes Polonii Intermarche Mirosław Wrzesiński. — Dziś jesteśmy w czwartej lidze, ale sytuacja może się zmienić już w najbliższych dniach po ewentualnej degradacji Piasta Gliwice z drugiej lub Polaru Wrocław z trzeciej ligi.
Wszystkie ekipy testowały nowych piłkarzy – Spójnia : Piotra Jonasza, Marcina Czarneckiego, Seweryna Szczotkę i Doriana Saratowskiego

X TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR ŁĘCZY '2006

Spójnia Ośno Lubuskie po raz drugi w diesięcioletniej historii sięgnęła po zwycięstwo w Turnieju Piłki Nożnej o "Puchar Łęczy '2006".
W jubileuszowym turnieju udział wzięło 5 drużyn, niestety w ostatniej chwili wycofała się Warta Słońsk. Rozgrywnki prowadzone były w dwóch grupach.
Grupa I: Polonia Słubice, Dąb Dębno, Spójnia II Ośno Lubuskie.
Grupa II: Spójnia I Ośno Lubuskie, Pogoń Barlinek.
Wyniki spotkań eliminacyjnych.
Polonia Słubice - Dąb Dębno 1:0 (Bartosz Cal)
Spójnia I - Pogoń Barlinek 1:0 (Przemysław Begier)
Dąb Dębno - Spójnia II 0:0
Spójnia II - Polonia Słubice 0:3 (Arkadiusz Żyluk, Marcin Adamczewski,Marcin Dobras)

Mecz o III miejsce:
Pogoń Barlinek - Dąb Dębno 1:1 (samobójcza - Rafał Dziadosz), rzuty karne 3:5

Mecz o I miejsce:
Spójnia I - Polonia Słubice 1:0 (Norbert Wypych)

Klasyfikacja końcowa:
1. Spójnia I Ośno Lubuskie
2. Polonia Słubice
3. Dąb Dębno
4. Pogoń Barlinek
5. Spójnia II Ośno Lubuskie

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  
Maillista
Wpisz swój adres email.
- Aktualności
dopisz
  
Online: 10 odwiedzin: 3296075 top
Strona główna | Mapa | BIP |
© 2008 - 2018 Ośno Lubuskie. All rights reserved
Czas generowania strony : 0.35 sek.