Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
środa 21 lutego 2018 | imieniny obchodzi: Eleonora, Feliks, Kiejstus
INFORMACJE OGÓLNE
SAMORZĄD TERYTORIALNY
GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI
KONKURSY, RANKINGI 2006 - 2010
GOSPODARKA
GOSPODARKA ODPADAMI
ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE
KULTURA
EDUKACJA
SPORT
MIEJSKI KLUB SPORTOWY " SPÓJNIA"
HISTORIA MIEJSCOWOŚCI
TURYSTYKA
ROZWÓJ SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO
DNI OŚNA
OŚNO LUBUSKIE - WIDZIANE Z LOTU PTAKA
LINKI DO STRON INNYCH URZĘDÓW I INSTYTUCJI ZWIĄZANYCH Z REGIONEM
PKS, PKP
  Ogłoszenia drobne
czytaj »
Katalog firm
i stowarzyszeń
Tutaj na pewno znajdziesz firmę lub stowarzyszenia które działają w obrębie naszego miasta.
Wejdź sprawdź.


Zapraszamy
 
Pogoda w Ośnie Lubuskim
 

 
  
Chór Łęczanie
  

CHÓR ŁĘCZANIE  

NARÓD, KTÓRY PRZESTAJE ŚPIEWAĆ, PRZESTAJE ŻYĆ
                                                      Oskar Kolberg


Jedni lubią tańczyć, inni śpiewać czy grać na instrumentach, malować, fotografować, „bawić się” w teatr. Te nasze hobby i pasje uprzyjemniają codzienność życiową, wypełniają czas, dostarczają wielorakich wrażeń i satysfakcji. A co ważne – nie ma tu barier wiekowych: różne dyscypliny sztuki amatorskiej towarzyszą nam od dzieciństwa, po wiek dojrzały.     
Miejski Dom Kultury w Ośnie Lubuskim może pochwalić się szeroką ofertą zajęć i spotkań, na których zarówno dzieci, młodzież jak i ci najstarsi mieszkańcy miasta i okolic mogą realizować swoje pasje i oddawać się swojemu hobby.  Właśnie ta instytucja patronuje działalności Zespołu „Łęczanie”, który otoczony jest szczególną opieką   Burmistrza MiG Ośno Lubuskie. Troska ta przejawia się m.in. w ufundowaniu odpowiednich strojów, finansowaniu wyjazdów na konkursy i koncerty oraz wycieczek.
Zespół Śpiewaczy „Łęczanie” istnieje już od 1983 roku. W repertuarze zespołu można znaleźć pieśni patriotyczne, biesiadne, ludowe, religijne a także szereg utworów okolicznościowych. Należy zaznaczyć, że utwory wykonywane są a cappella – czyli bez udziału akompaniamentu. Przez wiele lat istnienia zespół zasłynął nie tylko w rodzinnym miasteczku, ale także na licznych festiwalach i konkursach grup śpiewaczych ozdobionych laurem zwycięstwa.
 Wystarczy wspomnieć chociażby o sukcesach odniesionych na:
- Dorocznym Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego – PARA w Gorzowie Wlkp.;
- Wojewódzkich Spotkaniach Wykonawców Piosenki Kresowej „ KRESOVIANA” organizowanych przez Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Gorzowie Wlkp.;
- Spotkaniach Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” odbywających się w Szprotawie;
- Festiwalu Zespołów Śpiewaczych „ Szparagowe Żniwa  „ w Trzcielu.

„Łęczanie” są rokrocznie ozdobą obchodów DNI OŚNA. Imprezy okolicznościowe, uświetnianie obchodów świąt państwowych, imprez charytatywnych ( Festyn Caritasu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy), jak również uroczystości prywatnych – to domena Zespołu. Uczestnictwo w tak licznych imprezach świadczy o bogatym repertuarze i elastyczności artystycznej „chóru”.
Zespół uświetniał swoją obecnością różne uroczystości o charakterze patriotycznym lub kościelnym w sąsiednich gminach, np. specjalny Koncert Kolęd w celu zebrania datków na odbudowę Kościoła w Kowalowie, festyn charytatywny w Słońsku, czy w Sulęcinie ( otwarcie placu kościelnego).
 Poza ciężką pracą nad doskonaleniem programu artystycznego członków łączy także wspólny wypoczynek w postaci organizowanych wycieczek w kraju i poza granicami (Podhale, Międzyzdroje, Licheń, Warszawa, Litwa, Praga - Wiedeń), połączonych oczywiście z okolicznościowymi koncertami. Jednym z takich koncertów był udział w Ogólnopolskich Dożynkach Jasnogórskich w 1999 roku w Częstochowie.
Nad stałym podnoszeniem poziomu artystycznego i ciągłym urozmaicaniem repertuaru Zespołu pieczę sprawuje jego Kierownik ( jedyna osoba posiadająca wykształcenie muzyczne ),   pani mgr Danuta Major – Senyszyn.
Wspólne śpiewanie  odbywa się co wtorek w godzinach od  18 do 20 w sali na pierwszym piętrze Miejskiego Domu Kultury przy ul. Rybackiej w Ośnie Lubuskim.
  „ Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź,
  tam dobre serca mają.
  Żli ludzie wierzaj mi
  Ci nigdy nie śpiewają „
Wszyscy, którzy mają głos i kochają śpiew są mile  widziani. Zapraszamy.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  
Maillista
Wpisz swój adres email.
- Aktualności
dopisz
  
Online: 5 odwiedzin: 3296234 top
Strona główna | Mapa | BIP |
© 2008 - 2018 Ośno Lubuskie. All rights reserved
Czas generowania strony : 0.54 sek.