Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
środa 21 lutego 2018 | imieniny obchodzi: Eleonora, Feliks, Kiejstus
INFORMACJE OGÓLNE
SAMORZĄD TERYTORIALNY
GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI
KONKURSY, RANKINGI 2006 - 2010
GOSPODARKA
GOSPODARKA ODPADAMI
ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE
KULTURA
EDUKACJA
SPORT
MIEJSKI KLUB SPORTOWY " SPÓJNIA"
HISTORIA MIEJSCOWOŚCI
TURYSTYKA
ROZWÓJ SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO
DNI OŚNA
OŚNO LUBUSKIE - WIDZIANE Z LOTU PTAKA
LINKI DO STRON INNYCH URZĘDÓW I INSTYTUCJI ZWIĄZANYCH Z REGIONEM
PKS, PKP
  Ogłoszenia drobne
czytaj »
Katalog firm
i stowarzyszeń
Tutaj na pewno znajdziesz firmę lub stowarzyszenia które działają w obrębie naszego miasta.
Wejdź sprawdź.


Zapraszamy
 
Pogoda w Ośnie Lubuskim
 

 
  
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Ośnie Lub.
  

     Niepodległość, niezależność, samostanowienie …  - te i inne słowa mówiące o wolności, odmieniane przez wszystkie przypadki rozbrzmiewają w całym naszym kraju zawsze, a szczególnie w okolicach 11 listopada. W tym dniu ze szczególną mocą wszyscy Polacy wspominają listopadowe wydarzenia z 1918 roku, gdy Polska po dramatycznych wydarzeniach I wojny światowej odzyskała niepodległość i po 123 latach niewoli powróciła na mapy świata, znów stała się niezależnym krajem. Obecnie nadal możemy cieszyć się tą wolnością i chętnie to czynimy. 
      Uczniowie naszej szkoły robią to na różne sposoby. Pamiętając o przeszłości oraz trudnej drodze naszych przodków do niepodległości, w przededniu 11 listopada, by uczcić swoiste, tym razem 99, urodziny Polski, założyli galowe stroje, a na apelu z zadumą wysłuchali informacji o drodze naszej ojczyzny do wolności. Z werwą i optymizmem, a czasami łezką w oku, każda klasa wyśpiewała wybraną pieśń legionową przygotowaną przy wsparciu naszego muzyka Pana Romana Stefaniaka. Tradycją naszej szkoły jest również uroczyste zatańczenie w tym dniu poloneza przez uczniów klas    III gimnazjum.  Układ choreograficzny przygotowała Pani Danuta Hajkowicz. Na lekcjach wychowawczych uczniowie z zapałem przygotowali piękne kotyliony, które w piątek przyozdobiły odświętne ubrania oraz (w większej wersji) drzwi gabinetów.  Dodatkowo o odświętny wystrój szkoły zadbały natomiast Panie Alicja Korbus i Beata Pilimon.                                                                                                       
    Jednak Polska to nie tylko przeszłość, to także, a może przede wszystkim, teraźniejszość i przyszłość, dlatego uczniowie: ci mali i ci więksi w wybranych przez siebie formach, tj. plastycznych lub pisemnych ukazali nasz kraj współczesny-efekt tych obserwacji można obejrzeć na wystawie znajdującej się tradycyjnie na pierwszym piętrze. Patrząc na te prace, z optymizmem możemy spoglądać w przyszłość, bo tak kreatywni twórcy i wnikliwi obserwatorzy na pewno w dorosłym życiu będą aktywnie działać na rzecz swojej ojczyzny.

 

 


 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  
Maillista
Wpisz swój adres email.
- Aktualności
dopisz
  
Online: 4 odwiedzin: 3296250 top
Strona główna | Mapa | BIP |
© 2008 - 2018 Ośno Lubuskie. All rights reserved
Czas generowania strony : 0.24 sek.