Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
wtorek 20 lutego 2018 | imieniny obchodzi: Leon, Ludmiła, Eustachy
INFORMACJE OGÓLNE
SAMORZĄD TERYTORIALNY
GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI
KONKURSY, RANKINGI 2006 - 2010
GOSPODARKA
GOSPODARKA ODPADAMI
ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE
KULTURA
EDUKACJA
SPORT
MIEJSKI KLUB SPORTOWY " SPÓJNIA"
HISTORIA MIEJSCOWOŚCI
TURYSTYKA
ROZWÓJ SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO
DNI OŚNA
OŚNO LUBUSKIE - WIDZIANE Z LOTU PTAKA
LINKI DO STRON INNYCH URZĘDÓW I INSTYTUCJI ZWIĄZANYCH Z REGIONEM
PKS, PKP
  Ogłoszenia drobne
czytaj »
Katalog firm
i stowarzyszeń
Tutaj na pewno znajdziesz firmę lub stowarzyszenia które działają w obrębie naszego miasta.
Wejdź sprawdź.


Zapraszamy
 
Pogoda w Ośnie Lubuskim
 

 
  
Turniej Brydża Sportowego - Dni Ośna 2007
  

III. Edycja  Ośniańskiego Turniej Brydżowego

 Już po raz trzeci Ośno gościło tuzów Gorzowskiego Brydża, którzy zjechali się minionej niedzieli (1.07.2007) aby walczyć nie tylko o trofea, ale i o prestiż wygrywania w Ośniańskiej imprezie. Podkreślamy prestiż albowiem nasz turniej od początku, diabli wiedzą czemu, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i jako taki wysforował się na wiodącą pozycję wśród Gorzowskich Turniejów Wielkoszlemowych, czyli Regionalnych Turniejów Par. Właściwie nieładnie byłoby zatajać prawdę i nie wyjawić czytelnikom tajemnicy popularności naszego turnieju. Po pierwsze: impreza doskonale urozmaica lipcowy kalendarz Dni Ośna, po drugie: imprezie niezawodnie patronuje i funduje nagrody z Pucharem dla mistrza włącznie Burmistrz Miasta i Gminy, po trzecie: rywalizację ośniańskich brydżystów skutecznie wzmaga Nagroda Prezesa Banku Spółdzielczego w Ośnie, po czwarte i ostatnie: grupa lokalnych fanatyków brydża znajduje frajdę i wiele satysfakcji z sukcesu organizacyjnego, który (póki co) musi rekompensować niedosyt z osiąganych wyników. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim nie wymienionym tutaj współpracownikom i sympatykom za ich wkład w organizację imprezy.
 Podsumowując rezultaty tegorocznych zmagań popełnilibyśmy jednak fałszywie malkontenctwo rwąc włosy z osiągniętego wyniku. Pozycje 8,9 i 14 przy wysokim procencie skuteczności (od 53 do 51%) to bardzo dobry wynik ośniańskich par wśród wysoko wyżej notowanych gości ( w imprezie startowało 24 pary, w tym dwie pary reprezentujące pierwszoligowy Steinpol Rzepin ). Niemniej jednak odgrażamy się poprawić nasz sportowy wynik w następnych edycjach turnieju. Główną Nagrodę w tym roku zabrali do Kostrzyna Panowie: Marian Nieznański i Damian Mazurak.
 Każda impreza, nie tylko sportowa, swoją pozycję zawdzięcza niezawodnie także swojej duszy, czyli osobliwemu urokowi nadającemu jej niepowtarzalną oryginalność. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, do Ośna brydżystów przyciągają nie tylko turniejowe emocje, ale także wspaniała atmosfera mająca swoje źródło gdzieś w wielowiekowej ośniańskiej gościnności. W tym roku przybyłych sympatyków brydża podejmowaliśmy nie tylko znakomitym jadłem i napitkiem ( dziękujemy Azalii!), ale także humorem i muzyką. W przewie między sesjami swój autorski recital dał nasz nadworny Artysta, Muzyk i Poeta- jak sam o sobie mówi- Pan Marian Dąbrowski. Była tam brydżowa fraszka z zagadką na finał i nagrodą za jej rozwiązanie- butelka 48% koniaku z okolicznej winiarni, były kresowe przeboje w mandolinowej transkrypcji, była też na koniec „Ballada o Sekcji Brydżowej Spójni Ośno”, z której fragmencik przytaczam „...Długo tak grali i trenowali, aż w lipcu turniej swój rozegrali i z całą salą dobrze się bawili...”


Grzegorz Hajkowicz
Sekretarz Sekcji Brydża
Sportowego- „Spójnia” Ośno     


 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  
Maillista
Wpisz swój adres email.
- Aktualności
dopisz
  
Online: 4 odwiedzin: 3295204 top
Strona główna | Mapa | BIP |
© 2008 - 2018 Ośno Lubuskie. All rights reserved
Czas generowania strony : 0.35 sek.